Gelmiş Geçmiş En İyi 5 FPS Oyunu

Bu seferki konumuz geçmişten günümüze kadar olan kısımda en iyi 5 First Person Shooter (FPS) oyunu

  1. Half-life :Oyun inanılmaz tek kişilik modu’nun yanı sıra Online modu ile ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. 1998 yılında Sierra Studios tarafından yayımlanan ve Valve tarafında üretilen birinci şahıs keskin nişancı – bilim kurgu oyunudur


2. Unreal Tournament 2004 :GamePro dergisinden 5 puan üzerinden 5 tam puan olan oyunumuz asla unutulmaz (FPS) oyunları arasındadır. Oyuna araç kullanılması özelliği eklendikten sonra oyuna yeni bir soluk getirmiş dir . Oyun uzun süre oynanan oyunlar arasında yer almıştır.


3. Call Of Duty serisi : Oyunumuz da sizlere verilen görevleri -vazifeleri yerine getirmek için çaba sarf eder ve o görevleri yerine getirdikten sonra , sonraki görevle devam edersiniz. Call Of Duty serisi 2003 yılında hayatımıza girdi. Dünya savaşlarına olan ilgi ve görüşlerimizi değiştirmeyi başardı.


4. HALO:Combat Evolved :HALO’nun tam açılımı ise High Altitude Low Opening dir . Oyunumuz Bungie Studios’un geliştirdiği birinci şahıs nişancı video oyunudur. HALO serisinin ilk oyunu 15 Kasım 2001 tarihin’de Xbox oyun konsolu ile aynı anda piyasaya sürüldü. Konsolun en gözde uygulaması olarak düşünülür.


5. S.T.A.L.K.E.R.:Shadow of Chernobyl : Oyunumuz Rus yapımı bir oyun olan Stalker kendi geliştirdikleri X Ray 3D motoru ile hazırlanmıştır. GSC Game World tarafından 20 Mart 2007’de piyasaya çıkarılmış birinci şahıs nişancı video oyunudur. Oyun İz Sürücü filminden ve Uzayda Piknik kitabından esinlenerek yapılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*