İntel’in yeni canavar işlemcisi Xeon W-3175X

Intel, 28 çekirdekli Xeon W-3175X işlemciyi satışa sundu. Aşağıdaki Twitter hesabında görüldüğü gibi Japonya, Tokyo Tech plaza’da satışa başlandı. normalde 2999 dolar olan işlemci için japonya %8’lik bir satış vergisi koyarak, 3880$ gibi bir fiyat ile göz önüne getirdi.

Xeon W-3171X sizinde tahmin edeceğiniz gibi gerek renderlar, gerekse ağır performans gerektiren işlere rahat bir uyum sergileyecektir. 3.10 GHz düşük frekans noktasında çalışan Xeon, yüksek frekans noktasında ise 3.80 GHz’ye erişmekle birlikte TDP ( Bir bilgisayarın soğutma sisteminin başa çıkabileceği en yüksek enerji miktarı. ) değeri ise 255W değerinde. Fakat ne yazikki bu işlemci normal bir bilgisayar kullanıcısı için geçerli değil. Oyun serverları, iş istasyonları gibi yüksek performans gerektiren işler için kullanılmakta. Ayrıca yazılımcılar, tasarımcılar ve kurumlar tarafından heyecanla karşılanan Xeon W-3171X 3D grafik, Photoshop, içerik oluşturma gibi işlemler için kullanılıyor.

Mağazada Japonya parası ile ¥459000 ile satılan ürün; japon vergisini çıkarırsınız 2999 dolar gibi bir fiyata tekabül ediyor. Mağaza yaptığı açıklamada işlemcisi destekleyen tek ürün olan Samsung ASUS Dominus Extreme anakartına erişemediklerini belirterek, ASUS ile iletişime geçtiklerinde bu ürün için resmi bir msrp ( üreticinin önerdiği satış fiyatı ) olmadığını belirttiklerini söylediler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*