Savaş oyunlarında sevilen ve en çok kullanılan silahlar

Büyüklerimiz hep bahseder; ahşapdan tabancalar, tüfekler yaptıklarını. Günümüzde aynı oyuncakları ahşap yerine, oyunlarda 3d veya pubg gibi çok oyunculu savaş oyunlarında gerçek para niyetine satın alıyoruz. Ayrıca oyuncaklarla birlikte gerçek hayatta, savaş alanlarında kullanılan silahlarda teknolojiyle birlikte gelişiyor. Bunu bir fırsata çeviren oyun yapımcılarıda günümüz dünyasında, gerçek hayatta kullanılan silahları oyuncuların kullanımına sunarak, keyif almalarını sağlıyorlar. İşte gerçek hayatta olup, oyun dünyasına taşınan bazı silahlar.

1.Desert Eagle : İlk olarak 1999 yılında Counter Strike 1.6 ile oyunlarda yer bulmaya başladı.

2.M1911 : İsminin dizayn edildiği ve kullanıma girdiği yıl olan 1911’den alan bu silah 75 sene boyunca ABD ordusunun askerlerine hizmet etmiştir . Çoğu oyunlarda halen kullanılmaktadır .

3.Type 100 SMG : Dünya savaşını konu olarak alan silah oyunlarında sıkça karşımıza çıkan bu silah Japon kuvvetlerinin ana (temel) silahı idi.

4.Strumgewehr : 40 veya daha fazla oyunda yer alan bu silah hemen hemen her dünya savaşı oyununda yer almaktadır. Alman askerlerinin kullandığı bir silahtı.

5.XM8 : Heckler & Koch Firimasinin 2003 yılında ortak olarak çıkardığı silahtır. Sadece prototip olarak üretilen bu silah bilim kurgu filmlerinde yer almış ve onu barındıran çoğu oyunda yer bulmuştur.

3 yorum

  1. Appreciating the dedication you put into your blog and in depth information you present.
    It’s awesome to come across a blog every once in a while
    that isn’t the same unwanted rehashed information.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*